Your Language
 
Nowości
TEST  4w1 GRYPA A/B + Covid-19 +RSV Combo Ag
TEST 4w1 GRYPA A/B + Covid-19 +RSV Combo Ag

11,90 zł

Cena regularna: 24,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Mokre Opatrunki

Metoda Mokrych Opatrunków (Wet  Wrap Therapy)

Metoda mokrych opatrunków jest światowym standardem terapeutycznym w leczeniu chorób skóry, a w szczególności atopowego zapalenia skóry, egzemy, łuszczycy i liszaja. Mokre opatrunki (Wet Wraps Therapy) stanowią bardzo skuteczną metodę leczenia objawowego AZS oraz rzeczywistej redukcji uczucia świądu u pacjenta.

Wet Wraps Therapy jest metodą zalecaną przez największe autorytety medyczne w dziedzinie alergologii i dermatologii. Terapia mokrym opatrunkiem została zapisana w Konsensusie Medycznym "Special Paper", wydanym przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i Polskie Towarzystwo Dermatologiczne - stanowiącym wykaz technik i procedur zalecanych kadrze medycznej, w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

Wet Wraps Therapy z powodzeniem stosowana jest w Europie zachodniej i USA od ponad 30 lat (jak dotychczas nie znaleziono skuteczniejszej metody redukcji świądu), a w większości krajów Europy Zachodniej, wyroby medyczne do wsparcia metody mokrego opatrunku (odzież i bandaże medyczne), są w 100% refundowane.


 Wet Wraps Therapy - rekomendowane przez: 

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

 

International Forum of the Study on Itch

 

                                 

 

 


 Po co stosuje się Wet Wrap Therapy ?

- znacząca redukcja uczucia świądu-ograniczane drapania

- wazokonstrykcja (zmniejszenie rumienia)

- hamowanie odpowiedzi zapalnej

- wydłużenie działania emolientów, kremów, maści, leków

- ograniczanie ilości lub całkowita rezygnacja ze stosowania glikokortykosteroidów miejscowych (maści sterydowe)

 


 

Dokumentacja fotograficzna zmian stanu skóry, po stosowaniu mokrego opatrunku z wyrobami medycznymi Comfifast™, od momentu zaostrzenia AZS, przez kolejne 7 dni:

 

Tymon, wiek 18 miesięcy, zaostrzenie przebiegu atopowego zapalenia skóry na skórze nóg, wynikające ze zmian temperatury (ciepłe dni), nasilonego świądu i wzmożonego drapania. W okresie terapii, stosowano emolient bez użycia miejscowych glikokortykosteroidów (maści sterydowych) i inhibitorów kalcyneuryny:

 

 Zaostrzenie AZS

Zaostrzone azs u dziecka

Zaostrzone atopowe zapalenie na nogach

 

Tymon, wiek 18 miesięcy, poprawa jakości skóry, ograniczenie świądu i drapania po okresie 7-dniowego stosowania produktów Comfifast™ (w tym przypadku - legginsy-2 warstwy), metodą mokrego opatrunku:

Poprawa azs po stosowaniu mokrego opatrunku z comfifast

Poprawa azs po stosowaniu mokrego opatrunku z ubrankami comfifast

 


 

Co to jest mokry opatrunek i jak działa ?

Definicja medyczna: Uczucie świądu u chorej osoby,Ubranka lecznicze Comffiast leczenie azs znacząco zmniejsza się i redukuje, poprzez wystawienie skóry na działanie środowiska charakteryzującego się wilgotnością 100%, a następnie pozwala się na częściowe odparowanie wody, do poziomu wilgotności ok. 60%.

Parowanie wody stymuluje zakończenia włókien nerwowych odpowiedzialnych za odczucie zimna, co zmniejsza uczucie świądu przewodzonego drogą nerwów bólowych do ośrodkowego układu nerwowego.

Ma również działanie wazokonstrykcyjne, przez co zmniejsza się rumień, jak również zahamowaniu ulega odpowiedź zapalna.

Do prawidłowego przeprowadzania metody mokrych opatrunków, stosuje się odzież lub  bandaże lecznicze Comfifast™. Poniżej opisano też sposób przeprowadzania okładów metodą mokrego opatrunku (wet wrapping).

Należy pamiętać, że stosowanie mokrego opatrunku poprzez schłodzenie skóry, obniża też nieznacznie temperaturę ciała. Jest to szczególnie ważna cechy w gorące, upalne noce, gdy poprzez nadmierne ciepło i wzmożony świąd, pojawiają się zaburzenia funkcji snu.

Opatrunki pozostawiają  emolienty i lekarstwa w bezpośrednim kontakcie ze skórą, zmiękczają ją i nawilżają i jednocześnie pozwalają na ich lepszą absorpcję. Dzięki temu istnieje możliwość stosowania łagodniejszych lekarstw dla uzyskania efektów podobnych do tych, które są spodziewane po stosowaniu np. sterydów.  

Dodatkowo przy stosowaniu opatrunków mokrych, skóra      jest schłodzona ( dzięki wilgoci, dochodzi do efektu  parowania) – jest to szczególnie ważna zaleta gdy aura nie  sprzyja leczeniu i jest gorąco.

Mokry opatrunek  redukuje swędzenie, pozwala spokojnie  przespać noc i cieszyć się aktywnością podczas dnia,    maksymalizują komfort życia pacjenta z azs. 

Stosowanie metody mokrych opatrunków i równoczesne  polepszanie się kondycji skóry, prowadzą do przejścia na metodę opatrunków suchych, a w konsekwencji leczenie zostaje zredukowane do kąpieli przy użyciu emolientów, co wprost prowadzi do powrotu do normalnego życia.

 

Użycie odzieży lub bandaży Comfifast™ w metodzie mokrych i suchych opatrunków (Wet&Dry Wrapping)

Tabele rozmiarów odzieży i szerokości bandaży

Korzystając z dostępnych tabel rozmiarów (rozmiary sprawdzisz klikając  ikonę powyżej), upewnij się, że został dobrany właściwy rozmiar ubranka lub właściwa szerokość bandaża w formie rękawa-noszący musi się czuć komfortowo i mieć pełną swobodę ruchów. Odzież Comfifast™ Easywrap™ oraz bandaże w formie rękawa Comfifast™ Multistretch™ zostały zaprojektowane w taki sposób aby pozwolić użytkownikowi prowadzić normalne aktywne życie-może być noszona w dzień i w nocy zarówno pod ubraniem jak i piżamą.

 

Przygotowanie:

Bezpośrednio przed użyciem metody mokrych bądź suchych opatrunków, oczyść ( np. kąpiel) i delikatnie osusz skórę ciepłym ręcznikiem. Potem nałóż emolienty/sterydy lub inne maści na chorą skórę. Zasięgnij porady lekarza specjalisty w jaki sposób używać dodatków do kąpieli, maści, emolientów czy też sterydów. Sposób kąpieli, aplikowania emolientów i zakładania mokrego opatrunku, pokazujemy też w filmie instruktażowym dvd (film można znaleźć u dołu strony.

 

Mokry Opatrunek (Wet Wrap Therapy):

 

KROK 1

Potrzebujesz 2 warstwy Odzieży Comfifast™ ( na przykład 2 pary legginsów czy 2 koszulki)  lub 2 warstwy bandaża( odcięte długości z rolki)  w formie rękawa Comfifast™ Multistretch™ na każdą część chorej skóry.

KROK 2

Zmocz jedną z warstw ubrania, mocząc ja w misce z ciepłą przegotowaną wodą lub w umywalce. Delikatnie wyciśnij warstwę , pozbywając się nadmiaru wody ( tak aby była mokra ale nie kapała).

KROK 3 

Gdy warstwa jest  jeszcze ciepła, nałóż pierwszą mokrą warstwę na ciało, upewniając się, że szwy ubranka ( nie dotyczy bandaży, które są bezszwowe), pozostały na zewnątrz. Zakładaj metodą "rolowania", tak aby nie usunąć ze skóry aplikowanego wcześniej emolientu, kremu,maści,leku. Sposób zakladania możesz zobaczyć na filmie instruktażowym.

KROK 4 

Następnie nałóż drugą warstwę (suchą)  na ciało ( bezpośrednio na warstwę mokrą- w taki sam sposób jak poprzednio, również upewniając się, że szwy pozostały na zewnątrz.

KROK 5 

Noś mokre opatrunki  jak standardowe ubranie w dzień i w nocy, pod ubraniem wierzchnim w dzień lub np. pod piżamką w nocy.

 

Suchy  Opatrunek

Gdy skóra osiągnęła zadowalający wygląd, gdy świąd został zredukowany, a drapanie znacznie ograniczone, w celu ochrony mechanicznej i wydłużenia działania lekarstw i maści, należy przejść w terapii na opatrunek suchy (jedna sucha warstwa na zaaplikowany wcześniej emolient, krem, maść, lek.

KROK 1

Potrzebujesz tylko 1 warstwy Odzieży Comfifast™ lub bandaża w formie rękawa, na każdą część chorej skóry.                                                                                          

KROK 2

Nałóż pierwszą suchą warstwę na ciało (wcześniej umyte, osuszone i po zaaplikowaniu emolientu lub kremu lub maści) , upewniając się, że szwy są na zewnątrz.

KROK 3

Noś jak standardowe ubranie w dzień i w nocy lub pod ubraniem wierzchnim.

 

Ważne:    Częstotliwość zmiany opatrunków i odzieży Comfifast™, powinna być skonsultowana z lekarzem profesjonalistą.

Poza funkcją opatrunków, każdą pojedynczą warstwę Odzieży Comfifast™ lub elastyczny wiskozowy bandaż w formie rękawa, można wykorzystywać w postępowaniu retencji opatrunkowej (podtrzymywanie na miejscu różnego rodzaju opatrunków głównych). Comffiast™ został tak zaprojektowany aby móc go stosować jako podtrzymanie opatrunku głównego:

- oparzenia

- limfatyczne owrzodzenia podudzia

- pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB)

- zdeformowane kończyny

- podtrzymane wenflonów i holterów

- operacje

- zabiegi chirurgiczne i operacje plastyczne

-  pod "gips" ortopedyczny

- warstwa ochronna pomiędzy skórą i pianką ortezy


 

Opinie użytkowników "Grupy Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS" na temat stosowania suchego i mokrego opatrunku
 

 

 




 

 

 

 

 

 

 

  


 

 Informacje dodatkowe:

 

Kliknij i zobacz instruktażowy film DVD - metoda mokrych opatrunków z Comfifast™ 

 

 

Kliknij i obejrzyj blog o Mokrych Opatrunkach

 

 

Kliknij i odsłuchaj fragment wykładu Prof. Romana Nowickiego-o efektach stosowania mokrego opatrunku u dzieci z AZS

 

 

Kliknij i sprawdź gdzie się pisze i mówi o mokrym opatrunku (środowisko medyczne)

 

 

Kliknij i przeczytaj FAQ - najczęściej zadawane pytania pacjentów, dotyczące  stosowania mokrych opatrunków

 

 

Kliknij i przejdż - Facebook - grupa zamknięta zrzeszająca rodziców dzieci z AZS i pacjentów

 

 

Kliknij i przejdź - Facebook - strona poświęcona mokrym opatrunkom

 

 Kliknij i przejdź - Baza wiedzy i dokumentów dla kadry medycznej

 


Przeczytaj artykuł o metodzie mokrych opatrunków w kwartalniku PTCA "ATOPIA"

 

Klienci Sklepu BestMedicalBrands, wraz z zamówieniem otrzymują darmową płytę DVD z filmem instruktażowym o mokrych opatrunkach - szukaj płyty w przesyłce !

 

Okładka płyty DVD z instrukcją jak stosować mokre opatrunki z wyrobami medycznymi Comfifast

kliknij w okładkę i obejrzyj film teraz


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony