Your Language
 
O Comifast

 

 

 

  

         OdzieżComfifast Easywrap
       DlaDzieci, NastolatkówiDorosłych

 

 
 
 

Linia Comfifast™ Easywrap™ (Odzież Specjalistyczna dla dzieci nastolatków i dorosłych), została zaprojektowana w taki sposób aby aktywnie wspomagać leczenie atopowego zapalenia skóry, egzemy, łuszczycy, liszaja i innych schorzeń dermatologicznych oraz do zabezpieczania skóry w przypadku stosowania sterydów, ciężkich emolientów lub innych maści leczniczych.

 
 

Elementy odzieży leczniczej Comfifast, dedykowane są dla wykorzystania w leczeniu  metodami  mokrego (wet wrapping)  i suchego (dry wrapping) opatrunku. Stosowanie metody mokrego opatrunku ma na celu redukcję uczucia świądu (redukuje swędzenie nawet o 74%) oraz wazokonstrykcję (zmniejszenie rumienia) i redukcję odpowiedzi zapalnej.

 

   

Oferowany przez nas produkt  poza wykorzystaniem w procesie leczenia, ogranicza też nieprzyjemny zapach lekarstw, zabezpiecza odzież wierzchnią i pościel przed zabrudzeniem, jest przydatny w przypadkach poparzeń czy też  dla pacjentów  bezpośrednio po operacjach (retencja opatrunku). Bandaże o odzież Comfifast doskonale sprawdzają się u pacjentów  z pęcherzowym oddzielaniem się naskórka (epidermolysis bullosa).

   
   

 

Pełna gama produktów Comfifast™ Easywrap™ Odzież Specjalistyczna, została przygotowana w taki sposób aby można było ją stosować na całym ciele pacjenta od czubka głowy po palce stóp.

   
   

 

Tkanina dziana, przeplatana wzdłużnymi i poprzecznymi włoknami elastomeru

 

Tkanina Odzieży Specjalistycznej została  wyprodukowana przy wykorzystaniu technologii MultiStretch™, dzięki której odzież rozciąga się w dowolnym kierunku i dopasowuje do ciała dając pełnię swobody ruchów pacjenta.

   
   

Wyroby Comfifast™ Easywrap™ mogą być prane w pralkach automatycznych w temperaturze do 60OC,  nawet 30 krotnie – nie tracąc przy tym swoich właściwości. Użyte materiały są lekkie i tak skomponowane,  aby  nie traciły swojej miękkości nawet po wielu kolejno powtarzanych praniach.

 
 

 

  


 

   
   

Zakres Produktów 

                                                                             

 • Koszulki
 • Legginsy
 • Pończoszki
 • Rękawiczki
 • Skarpetki
 • Czapki (kominiarki)
                                                             
 
 
Dostępne rozmiary
                                                             
 
 • Dzieci: od  6 miesięcy do 14 lat
 • Nastolatki i Dorośli: małe, średnie, duże
                                                                
 
Skład:
 
 • 86%  Wiskoza
 • 11%  Nylon
 • 3%    Elastan
   
   
   
   

Główne Korzyści Stosowania Odzieży  Comfifast Easywrap

 

 • Dedykowane do leczenia mokrym opatrunkiem: a) redukcja świądu, b) zdolności wazokonstrykcyjne, c) zmniejszenie odpowiedzi zapalnej;
 
 • Zwiększają absorpcję emolientów, sterydów, maści - ( Efekt – 1) lepiej nawilżona, gładsza skóra, 2) Dłuższe działanie leku na skórę – rezygnacja z „ciężkich” sterydów;
 
 •  Działają jak bariera redukując siłę drapania, a także łagodzą świąd i znacząco redukują efekty drapania;
 
 • Delikatne i przewiewne materiały pozwalają skórze " oddychać" oraz ograniczają przesuszanie   skóry;
 
 • Pozwalają na zachowanie szczególnej higieny, chronią przed zakażeniami bakteryjnymi, są  wielokrotnego użytku i nadają się do prania w pralce w temperaturze do (60° C );
 
 • Stosowana technologia Multistretch pozwala na idealne dopasowanie do skóry w każdym miejscu ciała, nadaje się więc do noszenia pod codziennymi ubraniami przy zachowaniu pełnej swobody ruchów i dyskrecji;
 
 • Comfifast ogranicza emisję brzydkiego zapachu lekarstw oraz zabezpiecza  odzież wierzchnią przed zabrudzeniem. Tłuste ciężko spieralne maści ( lub czasami szkodliwe) nie przenoszą się na pościel lub ubranie wierzchnie;
 
 • Pozostają na swoim miejscu bez użycia dodatkowych mocowań;
 
 • Doskonale uzupełniają proces leczenia poprzez swoją łatwość w użyciu, komfort i efektywność.
   
   
   
   

 

Metoda Mokrych i Suchych Opatrunków (Wet&Dry Wrapping)

   
   

Comfifast™ Multistretch™ i Comfifast™ Easywrap™ pozwalają na efektywną, codzienną pielęgnację przy wykorzystaniu metody mokrych i suchych opatrunków. Opatrywanie skóry z AZS czy egzemą pozwala ją chronić  i zapobiega skutkom drapania się przez noszącego.

 

   
   
   

Więcej o metodzie Mokrych i Suchych Opatrunków, można przeczytać TUTAJ 

   
   
   

Przygotowaliśmy dla Państwa  także   film instruktażowy wspierający metody leczenia AZS i egzemy  z użyciem produktów Comfifast™ Multistretch™ i Easywrap™ (metoda mokrych opatrunków). Film można obejrzeć, klikając w TEN LINK

   
   
   
   

Comfifast™ Multistretch™ Bandaż z technologią MultistretchTM  w postaci rękawa  

   
   
   

 

Comfifast™ MultiStretch Bandaż w postaci rękawa, został wyprodukowany przy zastosowaniu technologii MultiStretch™, pozwalającej na jego rozciąganie w wielu kierunkach równocześnie – zarówno promieniście jak i wzdłuż i w poprzek. Zaprojektowany, aby zapewnić pacjentowi całkowitą swobodę ruchu, zwiększając tym samym komfort noszenia.

 

   
   

 

Comfifast™ MultiStretch powinien być stosowany przede wszystkim przez pacjentów cierpiących z powodu egzemy, AZS, łuszczycy, kontrolowanego obrzęku limfatycznego czy też chorób żylnych jak i po poparzeniach i operacjach. Bandaże lecznicze Comfifast, dedykowane są do stosowania w metodach mokrego i suchego opatrunku.

 Jednocześniemożna stosować go jako materiał podtrzymujący opatrunki, ochronę wrażliwej skóry lub też alternatywnie w metodzie mokrych opatrunków jako pierwsza warstwa „mokra” bezpośrednio pod ubrankami z serii Comfifast™ Easywrap™ - odzież specjalistyczna.

 

   
   

 

Comfifast™ MultiStretch  bandaże w postaci rękawa  to gama opatrunków opatrzonych  różnymi kodami kolorystycznymi ( poszczególnym kolorom przypisane zostały róże rozmiary (szerokość rękawa). Bandaże Comfifast™ MultiStretch produkowane są  z lekkich i oddychających materiałów.

   
   

 Główne zalety i korzyści stosowania bandaży Multistretch

   
   
 • Efektywna forma „przytrzymania” głównego opatrunku bez zbędnego nacisku i napięcia
 • Bezpieczny i prosty w użyciu, nie wymaga zaczepów ani taśmy mocującej
 • W celu zminimalizowania strat, dostępny w wielu wariantach długości
 • Trwały – wielokrotnego użytku, można go prać w pralce do 60oC
 • Dostępny w 5 liniach kolorystycznych, odpowiednich dla różnych rozmiarów (obwodów) kończyn
 • Pełna swoboda ruchu
 • Zwiększony komfort pacjenta
 • „Dostosowuje się” do niekształtnych/zdeformowanych kończyn
 • Odpowiedni do użycia pod bandaże uciskowe i wyroby pończosznicze

 

   
   

Dokumentacja fotograficzna zmian stanu skóry, po stosowaniu mokrego opatrunku z produktami Comfifast, od momentu zaostrzenia AZS, przez kolejne 7 dni:

Tymon, wiek 18 miesięcy, zaostrzenie atopowego zapalenia skóry na skórze nóg, wynikające ze zmian temperatury (ciepłe dni), nasilonego świądu i wzmożonego drapania:

 

Atopowe zapalenie skóry zaostrzenie

Atopowe zapalenie skóry zaostrzenie AZS

Atopowe zapalenie skóry zaostrzenie AZS

   
   

Tymon, wiek 18 miesięcy, poprawa jakości skóry, ograniczenie świądu i drapania po okresie 7-dniowego stosowania produktów Comfifast (legginsy-2 warstwy), metodą mokrego opatrunku:

   
   

Atopowe Zapalenie Skóry po mokrym opatrunku

Atopowe Zapalenie Skóry po mokrym opatrunku

Atopowe Zapalenie Skóry stosowany mokry opatrunek

 

Kliknij i przeczytaj opinie użytkowników produktów Comfifast i naszych Klientów !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony