Your Language
 
Jak dobrać mydło Aleppo? 0

Które Mydło z Aleppo powinno się wybrać ?

 

Co do zasady, naturalne mydła Alep są idealnym rozwiązaniem gdy mamy do czynienia z bardzo suchą i wrażliwą skórą oraz dla osób o cerze skłonnej do podrażnień i z występującym miejscowo stanem zapalnym (rumieniem).

Aleppo mydło w przekroju

Dwa podstawowe składniki naturalne czyli olej oliwny oraz olej laurowy oraz zastosowane ich odpowiednie proporcje, decydują o podstawowych właściwościach gotowego mydła Alep.

Składnik główny czyli olej z oliwek charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi, poprzez wspomaganie funkcji odbudowy płaszcza hydrolipidowego i wydzielanie sebum. Dzięki zastosowaniu tego składnika nasza skóra staje się jędrna, nawilżona i szybciej regeneruje się.

Tymczasem olej laurowy wykorzystywany w mydłach z Aleppo (w różnych proporcjach/stężeniach), charakteryzuje się właściwościami leczniczymi, a w szczególności działa antyzapalnie, przeciwgrzybiczno i jest antyseptyczny.

Ogólna zasada jest taka, że im więcej procentowego udziału oleju laurowego w stosunku do oleju oliwnego tym mniejsze właściwości nawilżające, a większe lecznicze. Mydła z miasta Aleppo ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdzają się w dbaniu o skórę atopową u osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry.

Reasumując, w doborze odpowiedniego dla skóry mydła Alep, kierujemy się przede wszystkim oczekiwanymi efektami stosowania i wybieramy spośród mydeł o różnej zawartości % oleju laurowego (różne dostępne stężenia). I tak:

 

Według naszej wiedzy, osoby, które po raz pierwszy będą stosować mydło z Aleppo, powinny zacząć od stężeń mniejszych, gdzie zawartość oleju laurowego nie przekracza 5%.Technika rozpoczynania od stężeń mniejszych i stopniowe używanie mydeł coraz „mocniejszych”, pozwoli zaadoptować się skórze i przyzwyczaić do produktów naturalnych i bezboleśnie „odstawić” dotychczas używane wersje syntetyczne.

 

 >> KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ ORYGINALNYCH MYDEŁ Z ALEPPO

>> TU KUPISZ ORYGINALNE MYDŁA Z ALEPPO 

Ogólne opisy właściwości dla mydeł o różnych stężeniach oleju laurowego

 

Mydło z Aleppo, Pure Olive 100% oleju z oliwek:To najdelikatniejsze ze wszystkich mydeł Alep, zawierające wyłącznie olej z oliwy (bez oleju laurowego). Zaleca 

 

Mydło z Aleppo, stężenie 5%: jest mydłem o silnych właściwościach nawilżających i delikatnych cechach leczniczych. Stosuje się jako mydło wyjściowe przy pierwszym stosowaniu Alep i bardzo delikatnych, niezauważalnych zmianach skórnych. Mydła Aleppo z naszej oferty, w tym stężeniem są najchętniej kupowanymi, również ze względu na restrykcyjne certyfikaty, takie jak ECOCERT czy COSMEBIO.się gdy jedynym oczekiwanym rezultatem jest ekstremalne nawilżenie oraz dla niemowląt.

 

Mydło z Aleppo, o stężeniu 12%: to kolejne mydło, które stanowi kolejny etap w procesie odnowy stanu skóry i stosowane wtedy gdy wypróbowano już mydła o stężeniach do 5% i nie zanotowano negatywnych skutków używania na skórze. Po mydła o tej zawartości oleju laurowego, sięgają osoby, które oczekują silniejszego efektu leczniczego (antyzapalne, antygrzybicze i antyseptyczne).

 

Mydła z Aleppo, o stężeniach ok. 20%: są to mydła uniwersalne i stosowane w ramach codziennej higieny ogólnej dla całej rodziny. Można je z powodzeniem stosować do mycia twarzy, jak i reszty ciała, a  nawet włosów. Mydła o stężeniu do 20% nie są traktowane jako preparat stosowany leczniczo, lecz mają już cechy redukujące świąd czy też rumień zapalny.

 

Mydła z Aleppo o stężeniach ok. 40 % i więcej: szare mydła o silnych właściwościach leczniczych przy jednoczesnym zachowaniu funkcji nawilżania skóry (działanie oleju oliwnego). Alep o tym stężeniu właściwie nie stosuje się na co dzień tylko w okresie prowadzenia kuracji leczniczej mającej na celu leczenie różnych dermatoz, włączając silne zmiany zapalne występujące w atopowym zapaleniu skóry.

 

Mydła z Aleppo o stężeniach powyżej 70%: Taki Alep w zasadzie nie stosuje się na skórę ale wykorzystuje na przykład do prania ręcznego. Bardzo silne właściwości wysuszające nie są sprzyjające w stosowaniu na skórze atopowej czy w innych dermatozach, gdzie suchość skóry należy do objawów głównych. W sklepie BestMedicalBrands nie prowadzimy zatem sprzedaży mydeł z Aleppo o tak dużym udziale oleju laurowego.

Natomiast do prania dla alergików czy atopików i członków ich rodziny, doradzamy zakup specjalnych płatków do prania na bazie mydła marsylskiego Le Cerail.

 

Mydła z Aleppo o stężeniu 12% z dodatkami: z naszego doświadczenia i innych atopowych rodziców, dla skóry podatnej na alergię i częste podrażnienia w tym dla atopików, zalecamy stosowanie mydła Alep z zawartością Oleju Nigella (czarnuszka siewna).

 

Mydła z Aleppo  w płynie: To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oprócz walorów leczniczych również wygodę. Aleppo w płynie, w naszej ofercie produkowane również w Syrii przez francuska firmę Najel, zachowuje wszelkie walory mydła o 5% stężeniu oleju laurowego i jest bardzo wygodne w stosowaniu w stosunku do dużych i bardzo twardych „standardowych” kostek mydła wykonanego ręcznie wg starodawnych receptur.

 

Mydła z Aleppo uszlachetnione: Charakterystyka oryginalnych mydeł z Aleppo jest taka, że nabierają właściwości leczniczych z czasem. Dlatego produkowane wg oryginalnej receptury, po okresie wytworzenia, mydła "leżakują" przez minimum kolejnych 9 miesięcy, po czym dopiero są gotowe do sprzedaży. Prawidłowo wyprodukowane mydła dość łatwo można rozpoznać dzięki relatywnie ciemniejszej barwie. Czasami sprzedawcy posiadają w ofercie mydła z Aleppo "uszlachetnione", co oznacza, że w ich przypadku okres leżakowania został wydłużony np. o kolejne min. 6 miesięcy. Taki zabieg powoduje, że mydło ma jeszcze lepsze właściwości lecznicze i w użyciu będzie się wolniej "zmydlać". Trzeba pamiętać o tym, że takie mydła, które zostały poddane dodatkowemu okresowi leżakowania będą droższe o ok. 20-30% i prawdopodobnie nieznacznie stracą na swojej pierwotnej wadze max. do ok. 10% wagi z opakowania. Mydła, które leżakowały 15 miesięcy zamiast wymaganych minimum 9 miesięcy, nie jest łatwo odróżnić od tych "mniej szlachetnych" - dlatego decyzja o ich zakupie, polega głównie na zaufaniu do sprzedawcy, który deklaruje, że taki egzemplarz poddał dodatkowemu leżakowaniu we własnym zakresie.

>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ ORYGINALNYCH MYDEŁ Z ALEPPO

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony